Українська
Mixed

52% новобудов в Києві потрапляють в категорію ризикових — Monitor. Estate

52% новобудов в Києві потрапляють в категорію ризикових — Monitor. Estate
pixabay.com

У столиці з 409 об’єктів будівництва, що зводиться, налічується 214 ризикових. Найбільша кількість ризикових новобудов зосереджена в Голосіївському, Шевченківському та Солом’янському районах. Про це йдеться в результатах дослідження проведеного у лютому 2020 року компанією Monitor. Estate.

52% новобудов в Києві потрапляють в категорію ризикових — Monitor. Estate
52% новобудов в Києві потрапляють в категорію ризикових — Monitor. Estate

Без необхідних ліцензій на виконання будівельних робіт — 17 об’єктів (3% від загальної кількості новобудов), ще 174 (42%) новобудови будують на землях без відповідного цільового призначення або без сформованої земельної ділянки. Крім того 112 новобудов (27%) будують без оформлення дозвільних документів ДАБІ, а 132 (20%) мають податковий борг. Передає 3m2.ua.

Всього до процесу будівництва залучено 675 компаній: замовник будівництва, проектувальник об’єкту, підрядна організація та девелопер, під брендом якого новобудова рекламується. Серед них 523 мають судові справи, 352 фігурують у кримінальних справах, 76 мають виконавчі провадження. Більшість судових справ стосуються відмивання грошових коштів, заниження бази оподаткування, фіктивне підприємництво, незаконного залучення грошових коштів від населення та визнання протиправних рішень контролюючих органів (ДАБІ).

"Якщо порівняти з даними минулого року, то на декілька відсотків зменшилась кількість ризикових об’єктів. Це пов’язано з тим, що великі гравці на ринку анонсували будівництво нових комплексів вже з дозвільними документами. Проте, проблеми у будівельній галузі залишаються і їх потрібно вирішувати. Одна з них — це реформування або ліквідація ДАБІ та посилення змін у діджиталізації процесів видачі дозволів, погоджень на місцевому й державних рівнях. Це в свою чергу, зменшить кількість судових справ проти забудовників (у тому числі й кримінальних), обмежить використання земельних ділянок не за призначенням для будівництва", — зазначає співзасновника сервісу Monitor. Estate Володимира Копоть.

Нагадаємо, в минулому році з 386 об’єктів, що зводяться у столиці ризикових новобудов було 55%.